Junior ve Teenage Programları (Kolej Paketi)

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları tüm öğrencilerinin herhangi bir sınav kaygısı taşımadıkları ve eğitimi engelleyen ön yargıların oluşmadığı bir program sunup ayrıca onlara ilköğretim 1.sınıftan başlayarak İngilizceyi ana dillerine yakın derecede öğretir. Ülkemizde 4+4+4 eğitim sisteminde karşılaşılan en büyük problem, öğrencilerimizin özellikle hayatlarını etkileyecek ülke çapında yapılan sınavlara hazırlanmalarıdır.Çünkü bu aşamada İngilizce eğitimine yeterli zamanı ayıramamakta ve gereken değeri verememektedirler. Öte yandan, üniversite döneminde ciddi olarak İngilizce eğitimine başlandığında bu sefer de öğrenmeyi engelleyen ön yargıların ve dışsal algıların dil eğitimini zorlaştırdığını görüyoruz. Oysaki dil eğitimi, gelişmiş tüm ülkelerde ilköğretim çağlarında, öğrenci daha ergenliğe geçmeden tamamlanan bir öğrenim sürecidir.


Özet olarak, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları İngilizce eğitimi ne kadar erken yaşta verilirse o derecede kolay ve başarılı olunacağı bir gerçeğini benimsemiştir.


Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarının son 5 eğitim-öğretim yılında Kolej eğitimleri de başlamıştır. İlkokul ve Ortaokulumuz İstanbul Anadolu Yakasında Ataşehir’de hizmetlerini sürdürmektedir. Kolejimizde uygulanan ve oldukça verimli sonuçlar elde ettiğimiz eğitim modellerimizi önümüzdeki 2017-2018 eğitim öğretim döneminde kurslarımızda da uygulamaya devam edeceğiz. Kurslarımızda oluşturduğumuz “Kolej paketi” ile öğrencilerimiz dil eğitiminde istedikleri noktalara gelebileceklerdir.


JR Gruplar (2.3.4. sınıflar)
Teenage Gruplar (5.6.7.8. sınıflar)
Lise grupları olmak üzere eğitimlerimiz yapılmaya devam edecektir.Kolej Paket İçeriği


Teenage ve Lise gruplarımızda Avrupa Birliği tarafından akredite edilen dil Portfolyosu kullanılmaktadır. Bu nedenle C1 sertifikamız İngiltere ve Amerika ağırlıklı olmak üzere dünyada 300 civarı üniversitede dil yeterlilik belgesi olarak kabul edilmektedir.


- Sınıflarımız maximum 12 kişiden oluşmaktadır.
- Jr, Teenage ve Lise Programlarımızda haftada 8 saat eğitim verilir.
- 1 eğitim öğretim dönemi süresince; 1. Dönem 1 seviye, 2. Dönem 1 seviye olmak üzere toplam 2 seviye eğitim tamamlanmaktadır.
- Öğrencilerimiz seviye tespit sınavı ile seviye ve yaşlarına göre gruplandırılırlar.
- JR Eğitim Programımız 6 seviyeden oluşmaktadır. Teenage ve Lise Eğitim Programlarımız ise 8 seviyeden oluşmaktadır.
- Her grubun kendine özel zengin aktiviteli clubları mevcuttur. Konuşma, sinema, ingilizce drama, ingilizce oyun clublerimiz programın içinde bulunmaktadır. Dönemsel olarak ikinci dil clubleri de açılmaktadır.
- Teenage ve Lise Gruplarımızda Mykelime.com ve online eğitim paketlerimiz ücretsi sunulmaktadır.
- Kitap ve eğitime özel materyaller tüm gruplarda ücretsiz temin edilir.
- Öğrencilerin yıl içinde oluşturdukları portfolyoları mevcuttur. Dönem sonlarında portfolyo sunumları yapılmaktadır.
- 6. 7 ve 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik extra ücretsiz TEOG hazırlık clubu, lise öğrencilerine yönelik ücretsiz Almanca club açılmaktadır.

Paylaş: