7-17 YAŞ KIŞ OKULU ( KOLEJ PAKETİ ) :

Amerikan Kültür Kolejlerimizin İngilizce Eğitim Modelini Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarımızda da uygulamaktayız. Türkiye’de sadece Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları size uluslararası denkliğe sahip İngilizce yeterlilik belgesi verebilir. Amerikan Kültür® Eğitim Kurumları 2012.R006 sayılı Avrupa Birliği kararı ile sizlere bütün Avrupa’da geçerli yabancı dil eğitim belgesi verme hakkına sahiptir. Kurslarımızda oluşturduğumuz Kolej paketi ile öğrencilerimiz dil eğitiminde süreç içinde istedikleri noktalara gelebileceklerdir.


Junior Gruplar ( 2.3.4.sınıflar) Teenage Gruplar (5.6.7.8. sınıflar) ve lise grupları olmak üzere eğitimlerimiz yapılmaktadır.


KIŞ OKULU (Kolej Paket İçeriği)

 • Teenage ve Lise gruplarımızda Avrupa Birliği tarafından akredite edilen dil Portfolyosu kullanılmaktadır.Bu sebeple C1 sertifikamız İngiltere ve Amerika ağırlıklı dünyada 300 civarı üniversitede dil yeterlilik belgesi olarak kabul görmektedir.
 • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarının kullandığı Avrupa Dil Portfolyosu'nun Avrupa konseyi tarafından onaylı olduğunu .(2012.R006 sayılı kararı ile ) aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
  İncele

  Kurslarımızda İngilizce dil eğitimi alan kişiler, Avrupa Dil Portfolyosuna uygun eğitim aldığını kanıtlar belgeye sahip olurlar. Kurumlarımızda eğitim alan her öğrenci, üniversiteden mezun olduktan sonra “Europass” e başvuruda bulunup ülkemizi yurt dışında da çalışarak temsil edebilme hakkına sahiptir.

  Kurumumuz Europass (Avrupa Mesleki Serbest Dolaşım Belgesi) düzenleme konusunda size yardımcı olmaktan mutlu olacaktır. Europass belgesinin en önemli parçası Avrupa Dil Yeterlilik belgesidir. Bu belge sahibi kişiler mezun oldukları okulun belgelerini ve sertifikalarını ekleyerek, mesleklerini Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelere iş başvurusu yapacak halde yetkin bir portfolyo haline getirirler. Sadece kursumuzun verdiği Avrupa Birliği onaylı Dil Yeterlilik Belgesi “Europass” belgesi için de kabul görmektedir.

 • Sınıflarımız maksimum 12 kişiliktir.

 • 1 eğitim öğretim dönemi süresince; haftada 8 ders 1. Dönem 1 seviye, 2. Dönem 1 seviye olmak üzere toplam 2 seviye eğitim tamamlanır.

 • Öğrencilerimiz seviye tespit sınavı sonucunda seviye ve yaşlarına göre gruplandırılırlar.

 • JR Eğitim Programımız 5 seviyeden oluşur. Teenage ve Lise Eğitim Programlarımız ise 7 seviyeden oluşmaktadır.

 • Her grubun kendine özel zengin aktiviteli kulüpler mevcuttur. Konuşma, sinema, İngilizce drama, İngilizce oyun kulüplerimiz programın içinde bulunmaktadır. İhtiyacı olan öğrencilerimize öğretmenin onayı ile ekstra telafi dersi verilmektedir.

 • Teenage ve Lise Gruplarımızda; 1 yıl boyunca aktif kelime öğrenme programı (http://www.mykelime.com) ve 5 yıl boyunca aktif Online Eğitim ( http://online.amerikankultur.org.tr ) paketlerimiz ücretsizdir.
 • Orijinal Ders kitapları ve materyaller tüm gruplarda ücretsizdir.

 • Öğrencilerin yıl içinde oluşturdukları portfolyoları mevcuttur. Dönem sonlarında portfolyo sunumları yapılacaktır.

 • 6.,7.ve 8.sınıf öğrencilerimize yönelik ekstra ücretsiz Sınavlara hazırlık Kulübü, Lise öğrencilerine yönelik ücretsiz Almanca Kulübü etkinliği vardır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ: 0 216 693 3737


Hemen TIKLA-ARA!
(0216) 693 37 37
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı