TOEIC

Günlük İş İngilizcesini test eden uluslararası bir sınavdır. TOEIC yurtdışında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Profosyonel pek çok kurumsal firma tarafından kabul edilmektedir. TOEIC sınavını da TOEFL sınavında olduğu gibi Amerikan firması Educational Testing Service (ETS) hazırlamaktadır.

 

TOEIC, Dünya’nın en fazla kullanılan İngilizce seviye tespit sınavıdır. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişi bu sınava girmektedir. TOEIC, objektif ve oldukça güvenilir bir sınavdır. TOEIC skoruyla CV’nizi güçlendirebilir, İngilizce bilginizi bütün Dünya’da başvurduğunuz veya çalıştığınız kuruluşlarda belgeleyebilirsiniz.

Telefon ile sınav başvuru merkezlerinden randevu alınabilirsiniz. 

Detaylı bilgi için bkz: www.ets.org

 

TOEIC sınavına hazırlanabilmek ve girebilmek için en az Upper-intermediate seviyesini bitirmiş olmak gerekmektedir. Bu da 6,5 ve üzeri bir skor için uygundur. Aldığınız skorlar 2 yıl süreyle uluslararası geçerlidir.


SINAV FORMATI

TOEIC, dinleme ve okuma olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Dinleme bölümünde 4, okuma bölümünde 3 soru tipi mevcuttur. Sınav, her bölümde 100 soru olmak üzere toplamda 200 sorudan oluşmaktadır. Alabileceğiniz maksimum puan 990’dır. TOEIC konuşma ve yazma bölümlerinin kayıtları ETS üzerinden yapılmaktadır. Konuşma ve yazma sınavı ayrı sınavlardır ve bu sınava dinleme- okuma sınavından bağımsız olarak sadece arzu edilirse girilmektedir.

 

TOEIC, Dünya’nın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavlarından biridir.

 

Detaylı bilgi için bkz: www.ets.org

 

TOEIC soruları gündelik iş hayatından alınan örnekler ile hazırlanmaktadır. Sınavda iş yazışmaları, e-mailler, sipariş formları vb. metinler ve telefon konuşmalarının vs. anlaşılmasının gerekli olduğu çok sayıda soru bulunmaktadır.

 

Güncel bilgiler için www.etsglobal.org adresine bakınız..

 

 

TOEIC soruları gündelik iş hayatından alınan örnekler kullanılarak hazırlanmaktadır. Sınavda iş yazışmaları, e-mailler, sipariş formları gibi metinlerin ve telefon konuşmalarının vs. anlaşılmasının gerekli olduğu çok sayıda soru bulunmaktadır.

 

Güncel bilgiler için www.etsglobal.org adresine bakınız..

Hemen TIKLA-ARA!
(0216) 693 37 37
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı